top of page

Bł. Bernardyna z wizytą w Opalenicy

Zaktualizowano: 20 lis 2023

Dzisiejsza modlitwa (jak każdego 17.dnia miesiąca) w intencji Duchowych Współpracowników Albertyńskich miała charakter szczególny. Mszę św. przy relikwiach bł. s. Bernardyny Jabłońskiej o godz. 730 odprawił o. Krzysztof Wantoch-Rekowski franciszkanin. Peregrynujące z inicjatywy Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta relikwie Błogosławionej zostały przywiezione do naszego domu w Opalenicy w środę 15 listopada 2023 r. przez przedstawicieli Towarzystwa z Nowej Soli. Po dwudniowym czuwaniu i modlitwie sióstr wraz z Podopiecznymi Przytuliska św. Brata Alberta relikwie zostały przekazane na ręce pana Piotra Kuśmidra – prezesa koła gorzowskiego i przewiezione do Schroniska św. Brata Alberta w Gorzowie przy ul. Strażackiej 86.

Z Gorzowa relikwie zostały przewiezione do Schroniska dla Bezdomnych w Dębnie. W drodze zatrzymały się w mieszkaniu prywatnym pewnej niepełnosprawnej pani, która modli się za pracowników i mieszkańców schroniska w Gorzowie. Odmówiono wspólnie różaniec i uczczono relikwie. Była to bardzo ważna i podniosła chwila dla uczestników tego wyjątkowego spotkania.


(na zdjęciach o. Honorat Rzepka OFM)

Ufamy, że modlitwa przy relikwiach i ich peregrynacja w miejsca, gdzie realizowany jest na co dzień charyzmat miłosierdzia, przyczynią się nie tylko do rozszerzenia kultu naszej Błogosławionej, ale otworzą niejedno serce na miłosierną miłość Boga.

Commentaires


bottom of page