top of page

Ciepło płynące z serca

Choć na dworze dni jeszcze ciepłe, noce przypominają, że to już jesień. Na szczęście są miejsca, gdzie osoby bezdomne mogą liczyć nie tylko na ciepły kąt, ale również coś do zjedzenia i picia. Z dniem 1 października otwarto kolejny sezon ogrzewalni w Bydgoszczy. Już trzeciego dnia skorzystało z pomocy i nocnego pobytu 30 osób. I tak będzie do końca marca. Przez siedem dni w tygodniu, w godzinach od 18.00 do 8.00 schronienie i pomoc może tu znaleźć każdy.

Na potrzebujących czeka gorący posiłek, kawa, pomoc pielęgniarska, telewizja, świeża odzież i obuwie oraz możliwość wypożyczenia książki i skorzystania z komputera.

Nie jest to noclegownia, ani schronisko. Jeśli zachodzi taka potrzeba, mogą się wykąpać, odwszawić. Bywa, że przychodzą tylko na chwilę, posilą się, ogrzeją i wychodzą. W ich miejsce zjawiają się następni. Jest tylko jeden warunek: trzeźwość.Ogrzewalnia powstała w 2018 r. w miejscu dotychczasowej stołówki prowadzonej przez siostry przy ul. Koronowskiej 14. Jest to pokłosie konferencji „Bezdomność – diagnoza i ścieżki wyjścia”, która odbyła się 7 listopada 2017 r.


s. Magdalena Bella

Comments


bottom of page