top of page

Doświadczyć miłującej obecności Boga

Zaktualizowano: 14 gru 2023

"Marana tha" przyjdź do nas Panie. Adwent to czas szczególnego oczekiwania na przyjście Jezusa, czuwania, uwrażliwiania serca na Jego obecność i miłość. W naszej albertyńskiej jadłodajni dla ubogich w Poznaniu w dniach 12 - 14 grudnia 2023 r. zostały zorganizowane rekolekcje adwentowe dla korzystających ze stołówki. Żeby zrozumieć, czym są rekolekcje i jak je mamy przeżywać, należy zacząć od tego, skąd się wzięło oznaczające je słowo: od re-colligo oznaczającego „znowu zbierać, przyjmować, odzyskać” (w formie zwrotnej recoligere oznacza „ochłonąć, opamiętać się”) lub też od re-colo - „na nowo uprawiać, znowu się czymś zajmować, przywrócić, jeszcze raz rozważyć”. Chodziłoby więc o powrót do czegoś, powtórne rozważenie, zajęcie się czymś jeszcze raz. Czym? Naszym życiem.Każde re-colo zostało przeprowadzone w zakonnej kaplicy przez różne osoby:

  • We wtorek prawdę o zaginionej owcy i o miłości Bożej przybliżył ks. Marcin Jarecki - dyrektor Caritas Archidiecezji Poznańskiej.

  • W środę spotkanie o Zacheuszu wraz z zaproszeniem, aby zejść z życiowej sykomory oraz Adorację Najświętszego Sakramentu poprowadziła s. Dobrawa Korzeniewska - albertynka.

  • W ostatni dzień rekolekcyjnych zamyśleń, w czwartek, nadeszła pora na najpiękniejsze spotkanie w sakramencie pokuty i pojednania oraz podczas Eucharystii sprawowanej przez ks. Mateusza Misiaka - proboszcza poznańskiej fary.


Niech ten czas przyniesie owoc w sercach uczestników rekolekcji, by każdy z nich doświadczył miłującej obecności Boga w codziennym życiu, pomimo różnego rodzaju trudności i kłopotów. Przygotowując się na Święta Bożego Narodzenia, tak od strony  duchowej, jak i zewnętrznej, zorganizowana była także Agapa. W serdecznej atmosferze podopieczni przygotowywali również dekoracje świąteczne.

Commenti


bottom of page