top of page

Dobro, piękno i patriotyzm w codziennym życiu

Zaktualizowano: 12 lis 2023

Jak co roku „Granowskie Marcinki” to wydarzenie, łączące ze sobą parafię i gminę w święto jej patrona, z obchodami związanymi z narodowym Świętem Niepodległości.

Duchowe przygotowania do tych ważnych uroczystości zostały rozpoczęte w niedzielę poprzedzającą obchody tj. 5 listopada 2023 r., kiedy s. Dobrawa Korzeniewska podczas Mszy św. przybliżając postać św. Brata Alberta, wielkiego patrioty i jałmużnika, zapraszała do modlitewnej łączności i zaangażowania się w dzieło Duchowych Współpracowników Albertyńskich oraz do udziału w rekolekcjach szkolnych w dniach 8 – 10 listopada. Hasłem rekolekcji prowadzonych przez s. Renatę Stajno (animatorkę muzyczną) i s. Dobrawę Korzeniewską (głoszącą nauki), były znane słowa św. Brata Alberta: Być dobrym jak chleb. Podczas trzech spotkań w kościele parafialnym dzieci nie tylko poznały życie Świętego, ale zostały poprowadzone w kierunku naśladowania podstawowych wartości: dobro, piękno i patriotyzm w codziennym życiu.W piątkowe popołudnie została odprawiona przez ks. proboszcza Sławomira Olejniczaka Msza św., w której oprócz dzieci, ich rodziców, dyrekcji szkoły i nauczycieli wzięli liczny udział parafianie, poczty sztandarowe oraz przedstawiciele władz gminnych, wojewódzkich i państwowych. Po zakończonej Eucharystii wszyscy udali się na skwer św. Marcina, aby pod pomnikiem złożyć kwiaty i zapalić znicze. Następnie korowód przeszedł ulicami Granowa do szkoły, gdzie odbyła się po raz 20 wieczornica patriotyczna pt. Dziś mali Polacy, jutro wielcy patrioci.


W sobotę 11 listopada o godz. 11.00 w liturgiczne wspomnienie św. Marcina patrona parafii została odprawiona uroczysta suma odpustowa, podczas której kazanie wygłosił ks. Hubert Ciachowski wikariusz parafii pw. Trójcy Świętej w Stęszewie. Nie zabrakło również tradycyjnych rogali marcińskich rozprowadzanych przez parafialne koło Caritas przy kościele. Zebrane ofiary przekazane zostały na utrzymanie Przytuliska św. Brata Alberta w Opalenicy. Za okazaną życzliwość serdecznie dziękujemy. Bóg zapłać!

コメント


bottom of page