top of page

Duchowi Współpracownicy Albertyńscy

Zaktualizowano: 20 cze 2023

W sobotę 17 czerwca 2023 r. miało miejsce I Spotkanie Duchowych Współpracowników Albertyńskich w Przytulisku w Opalenicy. W dniu liturgicznego wspomnienia św. Brata Alberta Chmielowskiego adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy domu przy ul. Młyńskiej rozpoczęła spotkanie. Odmówiona wspólnie litania do Świętego uzmysłowiła zebranym przymioty Brata Alberta: Bracie odrzuconych, Przyjacielu poszukujących, gorąco kochający Ojczyznę, posłuszny Bożym wezwaniom, ubogi dla ubogich czy przejęty dobrocią Jezusa w Eucharystii - z wezwań układa się postać tego powstańca, malarza, a przede wszystkim opiekuna opuszczonych, Tego, który w potrzebujących odnajdywał Chrystusa.


Duchowy Ojciec Sióstr Albertynek jest także wzorem dla Duchowych Współpracowników Albertyńskich. Osoby, które zdecydują się podjąć tej szczególnej misji, wspierają modlitewnie dzieła albertyńskie, ofiarowują w tej intencji cierpienie, pracę, wszelki trud, jaki jest ich udziałem w codziennym życiu.


Każdego 8 dnia miesiąca w opalenickiej wspólnocie modlimy się w sposób szczególny o nowe powołania do naszego Zgromadzenia od godz. 19 - 20 modlitwa różańcowa i adoracja w tej intencji. Natomiast 17 dnia będzie odprawiana Msza św. w ich intencji. Serdecznie zapraszamy!


Wszystkich chętnych do włączenia się w to dzieło serdecznie zapraszamy do kontaktu z siostrą Dobrawą, tel. 503 516 735.コメント


bottom of page