top of page

Działo się w Wejherowie

Zaktualizowano: 13 cze

Ostatnie dni maja i początek czerwca 2024 r. w wejherowskiej albertyńskiej wspólnocie pełne były wydarzeń. Oto kilka z nich:Odpust ku czci Trójcy Świętej na wzgórzu kalwaryjskim, gdzie co roku przybywa tysiące pieszych i nie tylko pieszych pielgrzymów z różnych okolic Polski. Po procesji Eucharystycznej i sumie odpustowej można obejrzeć pokłon feretronów, jedyny taki zwyczaj na Pomorzu. W tym roku przypada 25. rocznica koronacji Matki Bożej Uzdrowienia Chorych przez św. Jana Pawła II.


Kolejne ważne wydarzenie to Uroczystość Bożego Ciała, przypadająca w tym roku 30 maja. Miałyśmy zaszczyt przygotować pierwszy ołtarz, na tle naszego zakonnego domu. Nie zabrakło również dzieci z prowadzonej przez siostry albertynki świetlicy, które sypały kwiatki i niosły poduszkę ze wstążkami. Wszyscy braliśmy udział w całej oktawie Bożego Ciała.

W XVIII Spotkaniu Młodych Lednica 2000, które w tym roku odbyło się w Dzień Dziecka, wzięła udział s. Amata Bogdanowicz. Towarzyszył mu temat „Wracaj do domu” – poprzez odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych.
Uczestnicy zaproszeni zostali do wspólnego stołu, by porozmawiać o relacjach z innymi, doświadczeniach i radościach, by wspólnie karmić się Chlebem i dziękować za to co dobre. To też spotkanie młodych z kapłanami i osobami konsekrowanymi. Czas na spowiedź św., Adorację Najświętszego Sakramentu, Eucharystię, wspólny śpiew i taniec. To czas odkrywania swojej drogi życiowej.

Sama po raz pierwszy w życiu spotkałam siostry albertynki właśnie na Lednicy. Były dwie, które po prostu szły na adorację, a ja poszłam za nimi uwiedziona ich habitem (nie wiedząc nawet, jakie to zgromadzenie) i tak zostało :-). Jezus zaś odwróciwszy się i ujrzawszy, że oni idą za Nim, rzekł do nich: Czego szukacie? Oni powiedzieli do Niego: Rabbi, to znaczy Nauczycielu, gdzie mieszkasz? Odpowiedział im: Chodźcie, a zobaczycie. Poszli więc i zobaczyli, gdzie mieszka, i tego dnia pozostali u Niego, a było to około godziny 10.00. (1, 35–39).

W dniach 3-4 czerwca 2024 r. gościliśmy w naszej parafii św. Leona Wielkiego i św. Stanisława Kostki w Wejherowie relikwie św. Wojciecha, patrona Archidiecezji Gdańskiej z okazji zbliżającej się 100. rocznicy jej powstania. Podczas czuwania nie mogło zabraknąć naszej albertyńskiej, świetlicowej trzódki.Dzień Dziecka spędziliśmy z podopiecznymi świetlicy wejherowskiej w Warszawie😃trzeba to po prostu zobaczyć👆

Comentarios


bottom of page