top of page

Nieść charyzmat miłosierdzia

Zaktualizowano: 13 lis 2023

Już przed kilkoma laty ks. kan. Krzysztof Guziałek powziął postanowienie, aby sprowadzić relikwie św. Brata Alberta do parafii pw. św. Floriana w Pleszewie. Niestety ograniczenia wynikające z szalejącej wówczas pandemii koronawirusa spowodowały odwołanie zaplanowanej już pielgrzymki do sanktuarium Ecce Homo w Krakowie. I tak sprawa się odwlekła. W końcu św. Brat Albert doczekał się swojej podróży do Pleszewa. Pod koniec lipca 2023 r. delegacja parafian, na czele z Proboszczem, udała się do Krakowa, by po odprawionej przez ks. kan. Krzysztofa Mszy św. w Sanktuarium Ecce Homo, odebrać przekazane przez s. Katarzynę Habrat, wikarię generalną, relikwie św. Brata Alberta.

W 34. rocznicę kanonizacji Brata Alberta 12 listopada 2023 r. relikwie zostały uroczyście wprowadzone do kościoła Matki Bożej Częstochowskiej w parafii pw. św. Floriana w Pleszewie. W tym dniu podczas Mszy św. słowo Boże głosi s. Dobrawa Korzeniewska. Wspólnota sióstr albertynek z pobliskiego Ostrowa Wielkopolskiego: s. Renata Stajno, s. Eliza Mejer i s. Helena Konradt przygotowały oprawę liturgiczną. Podczas sumy parafialnej o godz. 1145, w uroczystej procesji, s. Judyta Różaniecka z Opalenicy dokonała wniesienia relikwii do świątyni.


(fot. Stanisław Małyszko)

Marzeniem ks. kan. Krzysztofa Guziałka jest, aby św. Brat Albert, który na zawsze już pozostał w pleszewskim kościele, zintegrował grupę parafian o wrażliwym sercu, by mogli nieść jego charyzmat miłosierdzia do samotnych i potrzebujących wsparcia osób zamieszkujących na terenie parafii.


Więcej informacji:

Comentarios


bottom of page