top of page

Pokój i dobro!

Zaktualizowano: 24 paź 2023

W sobotę 21 października 2023 r. w parafii pw. św. Augustyna we Wrocławiu odbył się Regionalny Dzień Skupienia Franciszkańskiego Zakonu Świeckich, podczas którego nastąpi przekazanie do naszej parafii relikwii św. brata Alberta. W przeżywanym roku 800.lecia zatwierdzenia Reguły (1223-2023) Franciszkańskiego Zakonu Świeckich. Jest on szczególnym stowarzyszeniem w Kościele Katolickim, posiada swoją Regułę, Konstytucje Generalne oraz Rytuał, dokumenty zatwierdzone przez Stolicę Apostolską.


Wspólnota jest miejscem budowania braterstwa, prowadzenia dialogu w duchu pokoju, dzielenia się swoimi radościami, troskami oraz podejmowania inicjatyw, które mają służyć innym osobom i ożywiać wspólnotę. Dobrze, aktywnie działająca wspólnota będzie zachęcała do wstąpienia do niej innych ludzi. Aby tak się stało, potrzebna jest stała formacja.

Tym razem Spotkanie Formacyjne ubogacone było niecodziennym wydarzeniem. Wprowadzeniem do Mszy św. była konferencja s. Dobrawy Korzeniewskiej, albertynki, ambasadorki Świętego powstańca, artysty, ale nade wszystko człowieka, który cały oddał się ubogim. Na początku Eucharystii sprawowanej pod przewodnictwem o. Krzysztofa Andryszkiewicza OFM Cap., zostały wprowadzone relikwie św. Brata Alberta Chmielowskiego. Kazanie wygłosił asystent Franciszkańskiego Zakonu Świeckich o. Jerzy Marć OFM Cap.

W dalszej części, po braterskim spotkaniu, zebrani odmówili koronkę do Bożego Miłosierdzia i litanię do św. Brata Alberta. Z franciszkańskim pozdrowieniem: Pokój i Dobro! Uczestnicy spotkania wrócili do swoich wspólnot.


Comments


bottom of page