top of page

Pokazały jak można służyć drugiemu człowiekowi

Lata 90.te ubiegłego wieku nie były łatwą dekadą. Były to czasy postkomunistyczne, dużych przemian społecznych. Jakie to było szczęście, kiedy do naszej parafii we wsi Niegosław w województwie lubuskim przybyły Siostry Albertynki. Prowadziły tam dom opieki dla osób starszych i samotnych.

Praca Sióstr odbywała się nie tylko na terenie placówki, ale także poza nią. Ich posługa była wszechstronna. W naszej parafii było bardzo dużo rodzin, które potrzebowały pomocy materialnej, ale także duchowej. Siostry postarały się, o to by najmłodsi parafianie byli blisko Boga:

Oprócz pomocy w kościele, Siostry co roku organizowały wyjazdy wakacyjne dla ministrantów i dzieci z parafii. i.Siostry były przykładem, jak pomóc drugiemu człowiekowi nie mając samemu wiele.

Siostry pokazały, jak można służyć drugiemu człowiekowi, jak można wnieść wiele dobrego w środowisko, w którym żyjemy.

A dom w Niegosławiu stoi pusty, zaniedbany i woła o powrót Sióstr…

Mamy wielką nadzieję i modlimy się, aby Siostry Albertynki do nas wróciły, aby wróciła wiara, nadzieja i miłość, a w ogrodzie, aby zakwitły malwy.Łucja Antczak

Comments


bottom of page