top of page

Posiłek to nie wszystko

„Święci żyją świętymi i pragną świętości” – te słowa Jana Pawła II zdradzają tajemnicę serca Papieża Polaka, w którym głęboko zakorzeniło się pragnienie świętości, czyli miłosnego zjednoczenia z Chrystusem. Duchowość Ojca Świętego była głęboko osadzona na dziedzictwie świętości Kościoła. Beatyfikowanych i kanonizowanych uważał on za prawdziwych bohaterów historii. Papież działał jak mądry pedagog, który pragnie oddziaływać na uczniów nie tylko słowami, ale poprzez przykłady. Doskonałym tego potwierdzeniem jest np. ukazanie światu przez Papieża św. Adama Chmielowskiego, znanego w całej Polsce jako Brat Albert. Ta postać odegrała także znaczącą rolę w kształtowaniu duchowej sylwetki Karola Wojtyły. Ten obrońca godności ubogich również dziś przypomina całej naszej Ojczyźnie o potrzebie miłosierdzia w relacjach społecznych. (Ks. Zbigniew Sobolewski)

Głównym celem działalności Jadłodajni św. Brata Alberta w Poznaniu jest troska o dobro każdego człowieka. Pomimo skromnych warunków, w jakich siostry realizują charyzmat św. Brata Alberta, starają się ratować godność wszelkimi dostępnymi środkami. Posiłek to podstawa, ale nie wszystko. Działalność Jadłodajni to duszpasterska troska, budowanie relacji, dbałość o zdrowie i zewnętrzny wygląd korzystających z niej osób.W minionym czasie p. Iwona – wolontariuszka uruchomiła na dwa dni swój „polowy warsztat fryzjerski”, z którego skorzystało kilkadziesiąt osób. Niemal codziennie do s. Eulalii zgłaszają się pacjenci proszący o zmianę opatrunku, czy wykonanie prostego zabiegu. Każdego dnia s. Sergia próbuje dopasować nowe buty czy ciepłe ubrania. Listopad choć ciepły, grozi wilgocią, a przemoczona, zużyta odzież wymaga wymiany.

Potrzeba dla podopiecznych środków opatrunkowych, ciepłej odzieży (dresy, kurtki, bluzy), bielizny i butów. Artykuły można przekazać ul. Ściegiennego 133 w godz. 8.00 - 19.00. Dodatkowe informacje można uzyskać tel. 509508917. Za wszelkie ofiarowane dobro dziękujemy, staropolskim: Bóg zapłać.Comments


bottom of page