top of page

Radując się w nadziei

W sobotę 25 listopada 2023 r. wzięłyśmy udział (s. Klara Czepułkowska, s. Weronika Stolarska i s. Aleksandra Szczepaniak) w obchodach Diecezjalnych Dni Młodzieży we Wrocławiu. Odbywały się one w Wielofunkcyjnej Hali Sportowej AWF-u. Już od godz. 9:00 przyjeżdżały kolejne grupy z Wrocławia i okolic, by móc uczestniczyć w spotkaniu, którym w tym roku przyświecało hasło: "Radując się w nadziei". Czas upływał na wspólnej zabawie, integracji, spotkaniach w małych grupkach, później też modlitwie i uwielbieniu Pana wraz z zespołem wspólnoty Hallelu Jah. W tym roku gościem DDM była również Barbara Turek, która podzieliła się świadectwem swojego życie i nawrócenia. My, jak również inne siostry zakonne, klerycy i świeccy animatorzy, byliśmy zaangażowani w prowadzenie spotkania w małych grupkach. Cały dzień był uwieńczony Eucharystią, której przewodniczył ks. abp Józef Kupny.

Moja refleksja po DDM: zobaczyłam, że jest młodzież w Kościele, dobra, pełna entuzjazmu i energii. Ci młodzi ludzie chcą się zaangażować, chcą coś zrobić dobrego, trzeba im tylko dać szansę i wsparcie! Chwała Panu!

S. Klara CzepułkowskaI druga refleksja: Cieszę się bardzo, że młodzi dali się namówić na to spotkanie, że dali nam szansę, poświęcili swój czas, by spotkać się z Jezusem Chrystusem i drugim człowiekiem. Mieli naprawdę dużo możliwości poznania Boga. Widziałem, że uczestnicy czerpali z tego pełnymi garściami – mówił ks. Piotr Rozpędowski, diecezjalny duszpasterz młodzieży.コメント


bottom of page