top of page

Radujmy się! Paradiso AD 2024

Zaktualizowano: 7 lip

Wielkie archidiecezjalne wydarzenie Dni Młodych Paradiso, organizowane we współpracy księży filipinów ze Świętej Góry w Gostyniu i Duszpasterstwa Młodzieży Archidiecezji Poznańskiej, właśnie dobiegło końca. Paradiso, a więc Raj, odbywało się w dniach 2 - 6 lipca 2024 r. Motto tegorocznych Dni Młodych brzmiało: „Radujmy się!” i nawiązuje do orędzia Ojca Świętego Franciszka na XXXVIII Światowy Dzień Młodzieży pod hasłem: „Weselcie się nadzieją” (Rz 12,12). 


Nawiązuje bezpośrednio do ojca, do patrona duchowego klasztoru na Świętej Górze – pochodzi od założyciela kongregacji księży filipinów – św. Filipa Neri – wyjaśniał Eryk Pazoła. 

Zawsze radosny święty Filip Neri często powtarzał na ulicach szesnastowiecznego Rzymu "Preferisco il paradiso", co oznacza "Wolę niebo, wolę raj". 

Wypada przypomnieć, że Paradiso to spotkania na Świętej Górze w Gostyniu dla młodych (w wieku 15-25 lat) z całej Polski, podobne do Światowych Dni Młodzieży - organizatorzy zostali  zainspirowani radością i entuzjazmem tego światowego wydarzenia. Paradiso to odpowiedź na tęsknotę za wspólnotą, której nic i nikt nie zastąpi.Wspaniały czas na Paradiso przeplatają pobudki duchowe oraz pobudki fizyczne!

Olimpiada była właśnie takim czasem, w którym każdy uczestnik mógł się poruszyć i wykazać umiejętnościami!

Co szczególne, w punktacji wygrała drużyna DUCHOWNYCH!

Tego dnia byli z nami goście z Krajowego Biura Organizacyjnego ŚDM - Polska, konferencję wygłosił ks. Paweł Cyz COr, a świadectwo ks. superior Marek Dudek COr. (filipini)

Wspólne zdjęcie wykonane przed bazyliką będzie pamiątką tegorocznego Paradiso.


Paradiso dobiegło końca, ale to wszystko co tam się działo pozostało w sercu. Około 160 młodych osób, spotkało się na Świętej Górze w Gostyniu. Ugościli nas Księża Filipini. Był to czas modlitwy, dzielenia się świadectwem wiary, koncertów, tańców, zabawy i konkurencji sportowych. Każdego dnia rozważaliśmy inny temat: Poznaj, Wróć, Zobacz, Doświadcz, Zanieś. Konferencje głosił Ksiądz Paweł Cyz COr. (filipin). Zaproszone były osoby, które dały świadectwo nawrócenia i doświadczenia Pana Boga i Jego miłości w swoim życiu. Można było skorzystać z warsztatów i rozwijać swoje zainteresowania. Nie zabrakło również dobrego filmu w kinie plenerowym. To był dobry, nie zapomniany czas.

Kolejne Paradiso odbędzie się na początku wakacji od 29 czerwca do 3 lipca 2025 roku i obiecujemy, że ten czas będzie należeć do Was - Młodych.

S. Weronika

Commentaires


bottom of page