top of page

Sylwester z bł. s. Bernardyną

Zaktualizowano: 4 sty

Wspólnota Domu Prowincjalnego Sióstr Albertynek w Poznaniu, wraz z podopiecznymi jadłodajni, żegnała rok 2023 i powitała nowy 2024 wraz z bł. s. Bernardyną.

Relikwie błogosławionej współzałożycielki Zgromadzenia Sióstr Albertynek zostały przekazane do Domu Prowincjalnego przez Dom Księży Emerytów w Poznaniu Antoninku 31 grudnia 2023 roku.

W kaplicy sióstr przy ul. Ściegiennego zebrała się nie tylko wspólnota zakonna, ale także 43 osoby korzystające z jadłodajni. Relikwie zostały przywitane krótką modlitwą i śpiewem inwokacji do s. Bernardyny. O godz. 23.00 o. Artur Chojda OCD, karmelita, dprawił Mszę św. dziękczynną za wszystkie łaski otrzymane w kończącym się roku. Po Mszy św. przywitano nowy rok śpiewem kolędy „Nowy rok bieży”, po czym wszyscy uczestnicy złożyli sobie życzenia. Nie zabrakło smacznego poczęstunku, śpiewu, tańców i prezentów. Zabawa trwała do samego rana!Po śniadaniu nasi podopieczni wzięli udział we Mszy św., prosząc o błogosławieństwo na to, co przed nami oraz o dar pokoju i oddali się wszyscy pod opiekę bł. s. Bernardyny Jabłońskiej.

We wtorek 2 stycznia relikwie zostały przewiezione do przytuliska św. Brata Alberta w Poznaniu przy ul. Widłakowej. Znajduje się ono na terenie parafii św. Jadwigi Królowej. Korzystając z obecności Matki Bernardyny w tak bliskim sąsiedztwie, goszczono również świętą w parafialnej świątyni. Przybyła 2 stycznia. Natomiast podczas Mszy św. o godz. 8.00 i 18.00 w środę 3 stycznia s. Dobrawa Korzeniewska przybliżyła postać s. Bernardyny. Można było skorzystać z okazji i uczcić relikwie.  

Comments


bottom of page