top of page

Tyś moim Pasterzem

W IV. Niedzielę Wielkanocną, 21 kwietnia 2024 r., czyli Niedzielę Dobrego Pasterza, przeżywamy 61. Światowy Dzień Modlitwy o Powołania. Rozpoczyna się także Tydzień modlitw o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

Otoczmy modlitwą wszystkich kapłanów, osoby konsekrowane oraz

przygotowujących się do Służby Bożej. Prośmy Jezusa Dobrego Pasterza, aby spoglądając z miłością, skierował słowa "Chodź za Mną" do młodych ludzi a oni, aby usłyszeli to wołanie i poszli za jego głosem.

Corocznie z tej okazji papież wygłasza specjalne orędzie na dzień modlitw o nowe powołania. W tym roku nosi ono tytuł: "Powołani by siać nadzieję i budować pokój".


ORĘDZIE OJCA ŚWIĘTEGO FRANCISZKA
.pdf
Pobierz PDF • 119KB

Zbliżający się  tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele jest okazją, by włączyć się w dzieło modlitwy o nowe powołania do

Zgromadzenia Sióstr Albertynek  i dołączyć do duchowych współpracowników albertyńskich. Każdego 17 dnia miesiąca  w intencji naszych duchowych współpracowników jest sprawowana Eucharystia w kaplicy naszego domu w Opalenicy o godz. 7.30.Niebawem, 11 maja, odbędzie się ogólnopolska pielgrzymka osób modlących się o nowe powołania oraz rodzin osób powołanych na Jasną Górę. Zachęcam do udziału w tym wydarzeniu.Z naszego domu w Opalenicy wyruszy autokarowa pielgrzymka (informacje tel. 503516735). Niech nasze zaangażowanie modlitewne w to dzieło, codzienne, wytrwałe ofiarowanie trudów i cierpień w tej intencji, przyniesie obfite owoce, pomnoży odwagę ludzi młodych w pójściu za głosem Pana.


Comments


bottom of page