top of page

Wieści znad morza

Początek roku szkolnego 2023/2024, to również początek zajęć w świetlicy środowiskowej prowadzonej poprzez siostry albertynki w Wejherowie. Jak widać rok szkolny i zajęcia świetlicowe, które uzupełniają szkolną edukację, mogą być mile spędzonym czasem.

Na przełomie lipca i sierpnia s. Maria Josè, pochodząca z Boliwii, spędziła kilka dni (30 sierpnia – 7 września) w naszym domu zakonnym w Wejherowie. Miała możliwość poznawania korzeni naszego Zgromadzenia. Dla s. Marii Josè był to piękny czas, nie tylko życia w naszej albertyńskiej wspólnocie, udziału w posłudze, ale również kontaktu z naszą polską kulturą i obyczajami. Pięknie, że w ogrodzie Pana Boga rosną tak rozmaite kwiaty.
Tradycyjnie w pierwszą niedzielę września ma miejsce tzw. wielki odpust w Sanktuarium Narodzenia NMP w Swarzewie. Jak co roku już w sobotę 2 września 2023 r. wyruszyła piesza pielgrzymka z Wejherowa do Swarzewa. W tym roku trud pielgrzymiej wędrówki podjęły: s. Klara Szarafińska, s. Amata Bohdanowicz i s. Maria Josè – gość z Boliwii. Siostry wzięły udział w nocnym czuwaniu oraz uczestniczyły we Mszy św. sprawowanej w niedzielę 3 września o godz. 10.00 pod przewodnictwem ks. bpa Wiesława Szlachetki. Główną intencją pielgrzymkowego wędrowania albertynek było uproszenie nowych powołań do Zgromadzenia.
Już niebawem, bo 9 października 2023 r. po raz kolejny s. Dobrawa Korzeniewska i s. Amata Bohdanowicz odbędą pieszą pielgrzymkę z Poznania do słynącego łaskami wizerunku Matki Bożej w kościele Wszystkich Świętych w Kórniku. Będą modlić się o dar nowych powołań.

Comentários


bottom of page