top of page

Zbawienie świata dokonuje się w codzienności

W czwartek, 15 lutego 2024 r. o godz. 18.30 wyruszyła tradycyjna Droga Krzyżowa ulicami miasta Poznania. Wydarzenie rozpoczęła Msza św. pod przewodnictwem Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego w poznańskiej farze o godz. 18.00. Uczestnicy nabożeństwa przeszli ulicami miasta: ul. Świętosławską, Starym Rynkiem, Paderewskiego, Al. Marcinkowskiego, Św. Marcin pod krzyże na placu Mickiewicza rozważając mękę naszego Pana Jezusa Chrystusa w kolejnych stacjach nabożeństwa drogi krzyżowej.W roku wyniesienia do chwały ołtarzy błogosławionej Rodziny Ulmów z Markowej modlitwie towarzyszyły relikwie nowych błogosławionych oraz intencja o uświęcenie naszych rodzin i o poszanowanie życia ludzkiego. Rozważania poszczególnych stacji drogi krzyżowej przygotował ks. Mateusz Misiak, proboszcz parafii Farnej, kanonik gremialny i prepozyt Kapituły Kolegiackiej Poznańskiej. Nabożeństwo prowadził ks. dr Krystian Sammler.

W modlitwie wzięły udział przedstawicielki wspólnoty domu prowincjalnego sióstr albertynek w Poznaniu z s. Beata Salawą na czele.

Podobnie jak dziś w Poznaniu, 2000 lat temu, gdy Chrystus niósł krzyż na Golgotę, toczyło się zwyczajnym torem życie Jerozolimy. Dziś mijaliśmy rozbawionych młodych ludzi, którzy zupełnie nie zwracali uwagi na idący tłum, niektórzy spokojnie jak gdyby nigdy nic konsumowali zamówione w restauracjach przydrożnych posiłki... Tak dokonuje się zbawienie świata w codzienności - powiedziała jedna z sióstr uczestniczących w dzisiejszym nabożeństwie.

Niech ta głęboka, pełna zadumy modlitwa u progu wielkiego postu rzuci światło na każdy jego dzień i umocni nas w kroczeniu za Chrystusem.

Warto pomyśleć o tym, że w każdym kościele odbywają się nabożeństwa pasyjne, a niejedno miasto podejmuje takie wyzwanie jak w Poznaniu. A zatem włącz się w ducha modlitwy i towarzyszenia Jezusowi w cierpieniu. On na Ciebie czeka.

Comments


bottom of page