top of page

Zwyczajnie żyć i jaśnieć

Zaktualizowano: 29 sty

Życie zakonne jest jaśniejącym znakiem obecności Chrystusa we współczesnym świecie - powiedział ks. abp Adrian Galbas w homilii wygłoszonej podczas Mszy św. sprawowanej w kaplicy cudownego obrazu na Jasnej Górze z udziałem sióstr animatorek powołań żeńskich zgromadzeń zakonnych w niedzielę 28 stycznia 2024 r. To prawda, że w wielości dróg, bezdroży, obrazów, bodźców, często bywa niezauważone czy niedocenione! Może to jest tak, jak z ewangeliczną perłą, którą najpierw trzeba odnaleźć ukrytą w ziemi, by potem pójść i wydać wszystko, aby kupić ziemię i tę perłę wydobyć...Niejednokrotnie więc stajemy przed dylematem, jak pokazać piękno życia oddanego w sposób totalny Jezusowi. A przecież wydaje się to takie proste: zwyczajnie wystarczy żyć, żyć konsekracją, żyć ewangelią, żyć Chrystusem i jaśnieć!

Towarzyszenie młodym osobom w odkrywaniu osobistej drogi do szczęścia realizowanej w powołaniu zakonnym to szczególna łaska, a zarazem zadanie, które wymaga ogromnego zaangażowania i rozeznawania w Duchu Świętym.
To już po raz 31 animatorki powołań różnych zgromadzeń zakonnych spotkały się w ramach sesji formacyjnej w dniach 26 - 28 stycznia 2024 r. w Częstochowie. Tym razem przyglądając się sprawie synodu o synodalności w Kościele Powszechnym można było doświadczyć pięknego dialogu pomiędzy uczestniczkami, w który wprowadziły spotkania prowadzone przez ks. abpa Adriana Galbasa,  ks. dr.  Adama Kwaśniaka oraz p. prof. Aleksandra Bańkę.

W sesji formacyjnej wzięły udział albertynki: s. Marzena Kucharska - referentka powołaniowa prowincji warszawskiej oraz s. Dobrawa Korzeniewska referentka prowincji poznańskiej.

Sam termin sesji, miejsce i klimat wpisały się pięknie jako zapowiedź zbliżającego się dnia osób konsekrowanych, który będziemy obchodzić 2 lutego w święto Ofiarowania Pańskiego.

Comments


bottom of page