top of page

Nowy Dom w Ostrowie Wlkp.

Zaktualizowano: 7 cze 2023

Biskup kaliski Damian Bryl poświęcił we wtorek 6 czerwca 2023 r. w Ostrowie Wielkopolskim nowy dom i kaplicę Zgromadzenia Sióstr Albertynek Posługujących Ubogim. Siostry od kilku miesięcy posługują wśród bezdomnych i chorych.


W nowym domu zakonnym w Ostrowie Wielkopolskim przy ul. Królowej Jadwigi 36 mieszkają trzy siostry albertynki. Dwie siostry są wolontariuszkami w jadłodajni dla bezdomnych prowadzonej przez Caritas Diecezji Kaliskiej i Fundację „Głodnych nakarmić”, a jedna siostra posługuje jako pielęgniarka w Stacji Opieki Caritas.


Eucharystii przewodniczył bp Damian Bryl w towarzystwie 7 kapłanów. Bardzo chciałbym prosić was, żebyście wśród nas były wierne swojemu charyzmatowi. Byście tym charyzmatem żyły i promieniowały.- mówił podczas pierwszej sprawowanej w nowej kaplicy Eucharystii bp Bryll. Wyraził radość z obecności w Diecezji Kaliskiej i podziękował Siostrom Albertynkom za to, że otworzyły dom w Ostrowie Wlkp.


Przed Mszą św. kanclerz Kurii Diecezjalnej ks. kan. Marcin Papuziński odczytał akt erygujący w nowym domu sióstr albertynek kaplicę pw. bł. Bernardyny Jabłońskiej. "Ma rozum i serce" - tak mówił o niej św. Brat Albert. Młoda dziewczyna z Roztocza zamieniła marzenia o cichym klasztorze na służbę najbiedniejszym. Od Brata Alberta uczyła się słuchać i patrzeć. Wrażliwym sercem reagowała na ludzką biedę. Zaradzała różnym potrzebom. Z miłości do Boga spalała się w ofiarnej służbie. Nic za to nie chciała, ani w życiu, ani po śmierci. Czuła matka, zatroskana o to, by czynić dobrze wszystkim. Błogosławiona. W uroczystości udział wzięły Siostry z różnych Wspólnot albertyńskich oraz Siostry Misjonarki Chrystusa Króla dla Polonii Zagranicznej.


Przełożoną nowego domu Sióstr Albertynek została s. Renata. W rozmowie z KAI mówiła: W jadłodajni chcemy nie tylko dawać zupę, ale naszym pragnieniem jest to, aby osoby, które tam przychodzą, mogły zerwać z nałogiem i na nowo odkryć w sobie jakiś talent. W tym celu zamierzamy od września rozpocząć zajęcia, dzięki którym te osoby mogłyby się rozwijać. Może uda się nam kogoś wyzwolić z alkoholizmu i naprowadzić do rozpoczęcia życia w trzeźwości i powrotu do swojego środowiska .

Info i zdjęcia za Radio Kalisz, Dwutygodnik "Opiekun" i Misyjne.plComments


bottom of page