Porzucający sztukę, by służyć
- 6 dni temu
- 1 minut(y) czytania
Św. Brat Albert zgromadził dziś (16 czerwca 2026 r.) Duchowych Współpracowników Albertyńskich w opalenickim Przytulisku. Wigilia Jego liturgicznego wspomnienia stała się okazją do spotkania.
Koronka do Bożego Miłosierdzia, adoracja Najświętszego Sakramentu i I Nieszpory z uroczystości św. Brata Alberta - to duchowe zatrzymanie i refleksja nad moją relacją ja - Pan Bóg i jaką rolę ma dla mnie Adam Chmielowski - porzucający sztukę, by służyć (jak akcentujemy jego misję w litanii do św. Brata Alberta). Tak wyglądało krótkie formacyjne spotkanie. Bo gdzie kształtować ducha albertyńskiego, jak nie przed Najświętszym Sakramentem w obecności relikwii św. Ojca Założyciela?
Czas świadectw, rozmów, radości z bycia razem zakończył popołudniowe spotkanie.























Komentarze