top of page

W szkole Jezusa

Zaktualizowano: 5 lis 2023

W dniach 29 września – 1 października 2023 r. w Opalenicy odbyły się dni skupienia dla dziewcząt pod hasłem „W szkole Jezusa”. Poprowadził je dla nas, zaprzyjaźniony już z naszą wspólnotą, ks. Waldemar Graczyk, wicerektor poznańskiego seminarium. Gościliśmy również S. Annę – nowicjuszkę, która w sierpniu złożyła swoje pierwsze śluby.


W piątkowe popołudnie rozpoczęliśmy od krótkiego zapoznania, a następnie wysłuchaliśmy wprowadzenia do tematu dni skupienia. Wieczorem spotkaliśmy się z Gospodarzem domu, Tym, który nas zgromadził, na wspólnej Eucharystii. Nie zabrakło również czasu na grę w Taboo, która na stałe wpisała się w nasz rekolekcyjny plan.Sobotę rozpoczęliśmy modlitwą brewiarzową – jutrznią, a po śniadaniu spotkaliśmy się na konferencji. Ksiądz omówił wybrany fragment Ewangelii św. Marka. Zwrócił uwagę na istotne dla niego szczegóły, byśmy później mogły w ciszy pobyć z tym tekstem i poddać go własnym refleksjom. Po Mszy św. odbyło się kolejne spotkanie tematyczne, rozważaliśmy inny fragment biblijny. Tuż po nim odmówiliśmy nieszpory, a następnie posililiśmy nasze ciała, by później posilić ducha na wieczornej adoracji. Śpiewy przeplatane z rozważaniami zwieńczyło indywidualne błogosławieństwo. Zarówno w ciągu dnia, jak i wieczorem znaleźliśmy czas na tańce i integrację. Tego dnia pamiętając o naszym kapłanie, świętowaliśmy również dzień chłopaka. 😊W niedzielę zadbaliśmy o oprawę liturgiczną Mszy św., w której uczestniczyli mieszkańcy domu oraz wszystkie Siostry. To w ich intencji się modliliśmy. Żywy śpiew, gitara i skrzypce wprawiły starszych mieszkańców w zachwyt. Tego dnia gościliśmy również panią Urszulę, która podzieliła się niezwykłym doświadczeniem wiary oraz ubogaciła nas opowieścią o swojej autentycznej relacji z Bogiem.


Jesteśmy bardzo wdzięczni najpierw Panu Bogu za ten niezwykły czas, ale również Siostrze Dobrawie za organizację, ks. Waldkowi za poświęcony czas i głoszone Słowo, s. Annie za towarzyszenie nam oraz p. Urszuli za dane świadectwo. ❤️

Julia Kimel

Comments


bottom of page